Just Don x Nike Air Force 1 High “Chicago”

Pochybovat nad důležitostí Don C’ho v současné sneaker game je úplně zbytečná aktivita, protože tenhle základní člen celé Kanyeho crew, kde byl a je po boku Virgila, Jespera, Cudiho a dalších, má svoje místo v první řadě předplacené vždy, ať už se jedná o Louis Vuitton catwalk, nebo NBA All-Star Game. A právě u uplynulého NBA All-Star Game zůstaneme, protože jak už to bývá zvykem, tento víkend se kromě samotného utkání hvězd koná také nespočet releasů a speciálních událostí s All-Star Game spojených. 

Jedním z releasů byla také kolaborace Just Don x Nike Air Force 1 High “Chicago”. Jednalo se o první kolabo Nike a Just Dona po roce a půl od posledního dropu celobílých vysokých Air Force 1’s, mezitím se totiž Don C primárně věnoval designu na teniskách Converse. Podtitul “AF100”, resp. “Chicago” asi není moc velkým překvapením, když Don C pochází ze stejného města, které uplynulé All-Star Game hostilo. Stejně tak jako kombinování prvků siluet Nike Air Force 1, Nike Air Force 2 a dalších basketbalových modelů značky Nike z 80. let minulého století. 

Co ovšem překvapením je a možná to nezaregistroval úplně každý, je to, že na této spolupráci participuje ještě jedna třetí strana. A tou je globální finanční společnost a jeden z největších vydavatelů platebních karet na světě American Express. Colorway tenisek Just Don x Nike Air Force 1 High totiž odkazuje na základní barevnou kombinaci tohoto finančního ústavu. Moc rád bych se mýlil, ale myslím si, že je to poprvé, co do sneaker game vstupuje velká nadnárodní organizace z finančního sektoru. 

Limitovaný release byl určen pouze majitelům karet Amex, kteří si jej mohli pořídit za 200 dolarů. Aktuální cena na StockX a dalších secondary market webech se pohybuje okolo částky 600 dolarů a více.