Proč je někdy YouTube > Spotify?

Už ses někdy dostal/a do takového toho stavu, kdy tě nebavil ani jeden tvůj Spotify playlist, protože HIGHEST IN THE ROOM bys dokázal/a dát i pozpátku a zbytek už si prostě slyšel/a milionkrát, že místo play mačkáš jen next, next s očekáváním, že se konečně objeví něco, na co máš zrovna náladu?

Jo? Tak buď v pohodě, protože nejsi sám/a. A proto jsem si pro tebe připravila krátkou sérii článku, kam na YouTube zabrousit pro něco nového, a ještě si svého oblíbeného interpreta poslechnout úplně jinak. 

Jeden z mých prvních tipů je Tiny Desk Concert.

Tiny Desk Concert je pravidelná dávka akustických vystoupení s živou hudbou. A to čti jako klavír, basové kytary, saxofony, bicí, nebo doprovodný sbor. Tyto pravidelné video perfomances vznikají pod taktovkou National Public Radio, zkráceně NPR. Ptáš se, kdo že je to NPR? Je to nezisková organizace, který byla založena, aby informovala veřejnost o aktuálním dění ve všech sférách, včetně hudby. Ale zpátky k Tiny Desk Concert. První takový koncert spatřil svět v srpnu v roce 2008 a dohromady na YouTube tento „pořad“ nasbíral už přes dvě miliardy zhlédnutí, a to už za tvoji pozornost stojí, ne? 

Ok, ok psát bych o tom mohla dál, ale to si můžeš najít taky. Pojď se se mnou raději podívat, jaká skvělá vystoupení tam najdeš.

Mac Miller 

Anderson .Paak & The Free Nationals

Wu-Tang Clan 

nebo Tyler, The Creator 

Každé to představení má něco do sebe. Mě na nich třeba nejvíce baví ta kombinace klasického nástroje s rapem, nebo mix jazzových prvků s R&B. 

PS: Na Twitteru ti doporučuju sledovat profil NPR Music. Pravidelně tweetují o všech hudebních novinkách, dávají dohromady žebříčky nejlepších skladeb a alb měsíce či roku a prostě mám za to, že pokud chceš být informovaný o hudebním děním, tento kanál by ti neměl uniknout.