Jak jsem se zamilovala do Annet X

Jestli je jedna z věcí, která mi na poli československé hudby fakt chybí, tak je to holčičí tvorba. Proto když jsem poprvé slyšela Annet a její skvělou barvu hlasu, řekla jsem, že jestli je někdo, kdo to tady musí strhnout, tak je to právě ona. 

Annet Charitonovou možná znáš ještě z doby, kdy točila svoje vlogy pod přezdívkou Annblogerkid. Na podzim roku 2019 ale vydala svoje vlastní EPčko s názvem X (čti eX), které vydala pod brněnským labelem MIKE ROFT RECORDS, za kterým stojí sound engineer David Kopecký

EP je žánrově laděné do R&B s rapovými slokami. Najdeš na něm 7 skladeb, kdy každá z nich má svůj mini příběh a dohromady dávají jeden velký. Věř mi, že minimálně v jednom se najdeš. Pokud umíš rusky, tak jistě oceníš i jednu skladbu v ruštině, protože jak možná nevíš, Annet má ruské geny. A proč jsem se díky tomu albu do Annet zamilovala? Odpověď je její parádní altový hlas, skvělá intonace, rozsah nebo to, jak si ve skladbách hraje s textem. 

No a jak doposloucháš X, tak si dej její další kousky. Například Mon Ami (najdeš i remix s Pil C) nebo TAKTOMABÝT. 

Pokud sis to všechno poslechnul/a, tak musíš uznat, že Annet má našlápnuto vysoko a doufám, že se pro ostatní talentované holky stane příkladem a za pět let budeme mít na cz&sk scéně více R&B holčičích kousků více než teď, protože tbh R&B je žánr, který holkám prostě sluší. PS: Jestli na Instagramu lovíš inspiraci na outfity stejně jako já, dej Annet follow. Její styl a humor je totiž něco, co chceš sledovat každý den.

PS: Článek jsem psala v době, kdy ještě Anet neměla klip z nového EP venku, ale teď už venku je. Mrkni na to.