Co všechno už víme o releasu kolaborace Sean Wotherspoon x atmos x ASICS GEL-Lyte III

Od releasu hybridních tenisek Nike Air Max 1/97 ze spolupráce značky Nike a majitele sítě obchodů Round Two Seana Wotherspoona uběhl už více než rok. Jedny z nejlepších sneakers uplynulé dekády, které se v deadstock kondici stále prodávají i za cenu překračující 50 tisíc Kč pořád čekají na svého nástupce. Seanovi od té doby vypršela smlouva s Nike, která ho mmj. zavazovala k zavazování pouze tenisek Nike a Converse, ale i to je již minulost. Od té doby SW začal střídat spoustu tenisek od konkurenčních brandů. Především jeho náklonnost k modelu FYW S-97 od adidas byla celkem překvapivá a vzbudila nespočet spekulací, že Sean Wotherspoon určitě začal spolupracovat s adidas. To se sice potvrdilo, ale až o několik měsíců později a tato kolaborace již nyní má reálné základy.

Ještě před tím ovšem vyjdou tenisky, na kterých reálně Sean pracoval již několik uplynulých měsíců a které svou náladou zcela navazují na Nike collab. Již od léta totiž na svém Instagramu Sean leakuje fotky ze spolupráce se značkou Asics a japonským retailerem atmos. 

Co všechno o této kolaboraci víme? Stejně jako u Nike Air Max 1/97 budou hrát tenisky všemi barvami a hlavním materiálem bude corduroy, tedy česky manšestr. Stejně jako u svých předchodců, i nadcházející release bude mít vyměnitelné patche na suchý zip, tentokrát však na patách. Sean Wotherspoon si pro své kolibo s Asics vybral legendární siluetu modelu Asics Gel Lyte III, se kterou si v minulosti pohráli např. Ronnie Fieg, Patta, Solebox nebo Slam Jam. 

Zpátky k designu. Kromě malých vyměnitelných patchů to prozatím vypadá i na velké množství vyměnitelných Tiger Stripe log. Kromě unisex verze se pravděpodobně dočkáme i releasu dětských velikostí, protože Sean Wotherspoon vždy myslí i na svého syna Nashe. 

Kromě spousty leaknutých fotek a informace, že na designu tenisek pracuje ještě Hirofumi “Koji” Kojima z Atmos, zatím víc nevíme. Release by měl proběhnout určitě v roce 2020, ale pro bližší informace se vyplatí sledovat Instagramové účty obou autorů.