Prosím už žádný release adidas x Pusha T v roce 2020

Kdybych měl jedno přání týkající se budoucnosti streetwearu a sneakers v roce 2020, přál bych si méně kolaborací. V uplynulých letech jako by se zdálo, že pokud na jednom páru tenisek nespolupracují minimálně dva designéři / značky / influenceři atd., nemá daný release šanci na přežití. Těch kolab už bylo ovšem tolik, že velká část z nich naprosto ztrácí svou výpovědní, či jakoukoliv jinou přidanou hodnotu. A jako exemplární případ nepovedené kolaborace jsem si pro tento moment vybral spojení adidas a Pusha T.

V první řadě bych rád uvedl na pravou míru jednu věc. Jsem velkým fanouškem značky adidas, ikonické adidas Stan Smith považuji za jednu z nejdůležitějších sneakers všech dob, ale i novějších modelů, jako např. adidas Nite Jogger, nebo i adidas Ozweego, o kterých bude řeč. Stejně tak jsem fanouškem The Clipse, jejichž všechna alba jsem ještě donedávna vlastnil podepsané, než jsem celou sbírku CDs rozdal. 

Jestli ale něčeho fanoušek nejsem, tak tenisek ze spolupráce adidas a Pusha T. Už spojení člena GOOD Music a adidas na modelu EQT Running Guidance 93 mi nedávalo smysl. A když adidas členovi bývalého seskupení The Clipse prodloužili před rokem kontrakt, doufal jsem, že adidas s Pushou vymyslí něco víc, než jen prémiové úpravy sezónních key styles. 

Bohužel, rok 2019 se nesl v podobném duchu, jako roky předchozí. Tím sezónním modelem byly tenisky adidas Ozweego, které považuji za jeden z nejlepších releasů značky adidas v minulém roce. To se ovšem nedá říct o dropech spojených s Pushou. 

Nejdříve vyšla v první polovině roku celobílá verze s podtitulem “Nose Candy Mandy”, která byla poprvé k vidění na festivalu Coachella a která, přihlédneme-li k obsahu skladeb, které Pusha T za posledních dvacet let vypustil, dává smysl. 

Pak ale vezmete stejného interpreta a stejné tenisky, jejichž první release odkazoval zcela neskrytě k tvrdým drogám a vydáte limitovanou edici “Kingslayer”, která je spoluprací s vývojářským studiem Activison a tenisky jsou určené hráčům legendární hry Call of Duty? Whut? 

A vše završíte třetím releasem roku, kterým jsou dokonce dvě colorways stále stejného modelu bot (jehož street kredit mezitím spadnul na úplno dno), dva týdny před Black Friday, tzn. v období, kdy všichni jen a pouze čekají na výprodeje a do kterých tyto tenisky logicky bohužel spadly také. 

A proto doufám, že se v roce 2020 nedočkáme ani jednoho releasu adidas Superstar x Pusha T. Moc tomu ale nevěřím.