20. výročí tenisek BAPE STA

Jestli se na něco v nové dekádě 21. století vyloženě těším, tak na návrat tenisek, které vznikly po roce 2002. Ukazuje se totiž, že jedním z největších letošních comebacků budou např. Nike Dunk Low SB, které skateboarding divize Nike poprvé uvedla v roce 2002. Ze stejného období pocházejí i legendární Bapestas, které v roce 2020 slaví 20. výročí prvního releasu. 

Toto výročí si značka BAPE připomíná releasem klasické verze BAPE STA Low ABC CAMO, které vyšly v sobotu 25. ledna 2019 ve třech ikonických barevných kombinacích. Letos však můžeme očekávat určitě mnohem více variant, než v těchto tradičních barvách. Když totiž Bapestas vstoupily do sneaker game, od Nike Air Force 1’s, které jsou jejich předlohou, se lišily především tím, že vycházely v mnoha výrazných barevných variantách a kolaboracích. Nike Air Force 1’s aka Uptowns byly totiž tou dobou klasická basketbalová silueta, kterou si hudební scéna adoptovala v celobílé a celočerné barevné variantě. Zatímco japonská značka BAPE s Nigem u kormidla pravidelně přicházela s bláznivými barevnými variacemi a kolaboracemi. 

Už v roce 2007 se totiž Kanye West vyřádil na modelu BAPE STA se svým The College Dropout designem, který odkazoval na tehdy 3 roky starou debutovou desku. KAWS měl svojí verzi Bapestas už v roce 2005, stejně jako Daft Punk. Mezi další memorable releases patří i spolupráce se Soulja Boyem, nebo N.E.R.D. z roku 2006 a další. 

Dá se tak očekávat, že letošní rok bude pro fanoušky A Bathing Ape velmi pestrý a release ABC Camo je jen začátek. Už v lednu totiž vyšly i klasické Triple Black a Triple White verze, stejně tak jako několik animal variant.