Slovenské žně! Třetí listopadový týden přinese dvě nová alba

Zdá se, že listopad je zasvěcen rapu. Na začátku měsíce vydal nový počin NikTendo, Hugo Toxxx či lyrický mág Kato. Stranou nezůstali ani slovenští bratři, jako první se pokusí oslovit posluchače Pil C, který se po dvou letech vrací s albem 2086. Neméně důležitým releasem je také Delik, ten si pro nás přichystal CD s názvem Trash Talk Tape.

Lukáši Kajanovičovi, kterého známe pod pseudonymem Pil C, zřejmě dohrál v rádiu Elán a chystá se nás oslovit novým počinem. Kdo sleduje jeho Instagram, tak už věděl, že se něco vaří. Vrcholem těchto předzvěstí byl klip na track RBMK, kde featuje Viktor Sheen. Video šlo do svět v závěru prázdnin a sklidilo značný úspěch. K temně laděnému songu se skvěle hodilo video, to si vzali na starost lidi Mystika Product. Za zmínku určitě stojí povedené narážky na oblíbený seriál Černobyl. „Možno obesím se doma ako Legasov,“ zpívá Pil C do beatu, který má na svědomí Specialbeatz.
Na konci října odhalil Pil C také playlist, kde zveřejnil jména, na která se můžeme těšit.  Nebude chybět Ektor, Smack či zmiňovaný Sheen. O beaty se postaral Abe, Metys či talentovaný Voodoo808.
Člen uskupení Comebackgang pokračoval v odtajňování a 27. října zveřejnil samotný cover připravovaného alba. „Je to moje nejlepší album,“ napsal ambiciózně na svém Instagramu. Vzápětí ale dodal, že se rovněž jedná o nejdepresivnější dílo. Pomyslná lavina byla spuštěna, následovalo oznámení o předprodeji a také uvolnění dalšího tracku.
Song s názvem Všetko, čo ma trápí nasbíral během jednoho dne skoro 100k views! Zajímavě se na tracku předvedla AnnetX, která dodala pomyslnou třešničku na celou ochutnávku. Album by mělo vyjít 18. listopadu, zároveň už by mělo být online na všech dostupných platformách. Potvrdí rodák z Partizanské, že ještě nepatří do starého železa?
 
Druhým třicátníkem, který si připravil předčasný dárek pro své posluchače, je Delik. Bývalý člen Mojej Reči má za sebou úctyhodnou dráhu. Sluší se dodat, že vyjma pár singlů o něm nebylo příliš slyšet. Jenže Delik se výborně přetransformoval na nový rap, jak z hlediska hudby, tak i stylem života a oblékání. Připomeňme si spolupráce s Glebem či „Fobikem“. Na obou trackách nezněl zle a čekalo se, kdy vydá něco svého.
Uprostřed září zaplavil své sociální sítě reklamou na song OG, který bude i na chystaném albu. Beat Dirty Panthera a charakteristický Delikův hlas je výborná kombinace. O pár den později šel ven cover, název a playlist. Název Trash Talk Tape by mohl mást, určitě nejde o mixtape. Můžeme se těšit na celkem devatenáct songů.
Delik vsadil především na neotřelá jména. Na albu spolupracovali například Pridenyyy, Dymer či Sak10Denz. Jednoho známého rapera si ale rodák z Handlové neodpustil, na Trash Talk Tapu featuje Otis. Album vychází oficiálně 19. listopadu, ale v rámci předprodeje už jsou první CDs doručována majitelům.